Ushqimet Pranverore që Ju Dobësojnë – Këshilla të Shëndetshme Për një Trup Perfekt

Çdo fillim pranvere  sfida mes zgjedhjes së ushqimeve të shëndetshme ose jo bëhet gjithnjë e më e egër sa më shumë afrohet stina e verës.

Pranvera është sezoni më i mirë për të filluar dietën pasi shumuellojshmëria e perimeve të shëndetƒshme e lejon këtë.

Ushqimet pranverore të pasura me ujë dhe fibra janë ushqyesit më të mirë për trupin tuaj.

Mund të konsumoni sasitë që dëshironi dhe të mos shëndosheni.

Këto ushqime arrijnë të reduktojnë dhjamin nën lëkurë duke stimuluar humbjen në peshë.

AgroWeb.org ju këshillon një listë me ushqime të stinës të cilat do t’ju ndihmojnë ne uljen e peshë në mënyrë të natyrale.

Sallata me gjethe të kuqe

Marulja ose sallata me gjethe të kuqe është e pasur me fibra.

Njihet si një nga ushqimet më të mira për humbjen në peshë pasi e ngop trupin për disa orë.

Rreth 150 gr sallatë në ditë mund të sigurojë 100% të sasisë së vitaminës K që ju duhet për forcimin e kockave.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*